ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 09.06.2019

Codziennie zapraszam na Mszę św. wieczorną i litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa po niej. W Brodłach litania o godz. 18:30.
Dziś składka inwestycyjna. Na ukończeniu jest oczyszczanie bocznych ołtarzy w pracowni konserwatorskiej w Krakowie. Dziękuję za każdą ofiarę wspierająca renowację naszej świątyni. Bóg zapłać!
W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowe Msze św. odprawimy o godz. 9:00 w kościele i o 19:00 w Brodłach; we wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, która w naszej archidiecezji kończy czas Komunii św. wielkanocnej.
Kancelaria w poniedziałek będzie zamknięta ze względu na święto. Zapraszam we wtorek 18:30-19:30.
Na Tydzień Modlitwy za Powołanych do Małżeństwa zapraszam wszystkich, którzy swoje TAK chcą powiedzieć na serio. Spotkania w kościele salwatorianów na Zakrzówku w Krakowie. Szczegółowy program na plakacie.
Na Wieczór Chwały z modlitwą uwielbienia zapraszam w piątek o godz. 19:00.
Na II Piknik Rodzinny przed Oknem Papieskim zaprasza Wydział Duszpasterstwa Rodzin w sobotę, 15 czerwca w godz. 14:30 - 19:30. Pośród wielu atrakcji dialogi dzieci z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim o godz. 16:30.
W niedzielę ulicami Krakowa pod hasłem „Brońmy rodziny” przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jego uczestnicy wyrażą w ten sposób swoje przywiązanie do rodziny oraz przekonanie o jej bezcennej wartości i konieczności ochrony życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci. Na zakończenie planowany jest piknik rodzinny z licznymi atrakcjami, a wśród nich pokaz musztry orkiestry Dragonów Gwardii Szkockiej i koncert Lidii Jazgar z zespołem Galicja. Szczegóły na plakacie. Zapraszam do udziału. Początek w niedzielę, 16 czerwca na placu Matejki o godz. 10:00.
W sprzątanie kościoła zaangażowali się: Katarzyna Gaudyn-Stefańska, Karolina i Maria Salawa, Krystyna Harmatys, Wioletta i Marzena Szpiech, Krystynas Gaudyn, Eugenia Chrząszcz, Barbara Dzierwa. Koszeniem trawy wokół kościoła zajęli się: Wacław Figa, Andrzej Salawa i Wojciech Czubała Bardzo serdecznie dziękuję! Bóg zapłać!
Troskę o kościół powierzam mieszkańcom Brodeł z ulic św. Floriana i Na Podlas: Kowalik, Jochymek, Kochańska, Pierzchała, Chrząszcz, Sośniecki, Suwaj, Pocztowski, Michalak, Ryba, Gaudyn.