4. NIEDZIELA WIELKANOCNA 12.05.2019

W niedzielę Pana Jezusa Dobrego Pasterza i przez cały tydzień podejmujemy intensywniej modlitwę o powołania do służby Bożej w Kościele. Prośmy o odwagę i wielkoduszność dla młodych w odpowiedzi na Boże wezwanie.
Dziś po raz pierwszy do Komunii św. przystępują dzieci klas trzecich. Otoczmy je modlitwą oraz ich rodziny, prosząc o piękną przyjaźń z Jezusem na całe życie dla nich. Rodzicom dziękuję serdecznie za sprzątanie kościoła, wykoszenie trawy, przygotowanie nowego napisu nad wejściem oraz dar ołtarza na renowację polichromii.
Dziś składka inwestycyjna. W tym roku mamy nadzieję zakończyć renowację polichromii w kościele. Konserwacji będą poddane także boczne ołtarze św. Józefa i św. Barbary, które na czas prac zostaną zdemontowane. Uzyskaliśmy na ten cel dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 390 000 zł. Z własnych środków musimy pokryć koszt rusztowań i części prac. Bóg zapłać za współudział w trosce o piękno naszej świątyni.
W maju zapraszam codziennie na Mszę św. wieczorną i Nabożeństwo Majowe po niej. W tym tygodniu modlić się będziemy z dziećmi z klas trzecich dziękując z nimi za dar Eucharystii w czasie Białego Tygodnia. W Brodłach majówka o godz. 18:30.
W poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej; we wtorek święto św. Macieja, apostoła, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
Stowarzyszenie Mężczyźni św. Józefa zaprasza na spotkanie mężczyzn „Bitwa o przyjaźń” w środę, 15.05 o godz. 18:30 w kościele św. Józefa w Podgórzu. Więcej informacji na plakacie.
Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej klas czwartych przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę 19 maja na Mszy św. o godzinie 11:00. Próba przed uroczystością w piątek, 17.05 o godz. 15:30 w kościele. Okazja do spowiedzi po próbie.
Troskę o kościół powierzam mieszkańcom Brodeł z ulic św. Floriana i św. Franciszka: Gasek, Czechowska, Próchniccy, Łatak, Starzycki, Maciejczyk, Zając, Szwajdych, Berniak, Matyasik, Kramarczyk