3. NIEDZIELA WIELKANOCNA 5.05.2019

Dla dwóch syryjskich rodzin, które nasza parafia ma pod opieką, do puszki Caritas przy ołtarzu św. Barbary, z potrzebnych 1200. zebraliśmy w kwietniu 470 zł. Bóg zapłać każdemu ofiarodawcy! Bóg w Księdze Przysłów (19,17) zapewnia nas: „Pożycza [samemu] Panu - kto dla biednych życzliwy, za dobrodziejstwo On mu nagrodzi.” Może i Ty raz w miesiącu zechcesz dać bochenek chleba Bratu w potrzebie i dołączyć do szczęśliwych w dawaniu?

W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; w środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona naszej archidiecezji; w niedzielę światowy dzień modlitw o powołania oraz procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9:00.

W maju zapraszam codziennie na Mszę św. wieczorną i Nabożeństwo Majowe po niej. W Brodłach majówka o godz. 18:30.

Na Wieczór Chwały z modlitwą uwielbienia zapraszam w piątek po majówce.

Spowiedź św. dzieci klas trzecich i ich rodzin w sobotę od godz. 9:00. Uroczystość Pierwszej Komunii św. w niedzielę 12.05 na Mszy św. o godz. 11:00.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Już w maju rozpoczną się prace renowacyjne przy polichromii i bocznych ołtarzach. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

O sprzątanie kościoła zatroszczyli się: Grażyna Guguła, Anna Rech, Dorota Wołek, Krystyna Kwiecień, Romana Góralczyk, Zofia Gruszka, Stanisława i Zdzisław Włoch, Joanna Bigaj, Kazimiera Guguła i Jan Chodacki. Przy rozbiórce Grobu Bożego pomagali: Kazimierz Dębiec, Jan Brzezoń i Kazimierz Kowalik. Serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

Troskę o porządek w kościele powierzam rodzicom dzieci klas trzecich.

Wychodząc z kościoła zabierzmy dziś do każdej rodziny książeczkę o historii objawień i formach kultu Bożego Miłosierdzia - prezent od Sanktuarium w Łagiewnikach.