NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.04.2019

W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
We środę rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe. Litanią Loretańską modlić się będziemy za Ojca św., Kościół w Polsce, o pokój na świecie, błogosławieństwo Boże dla Ojczyzny i w naszych rodzinach, o powołania do służby Bożej i o dobre urodzaje. Zapraszamy codziennie na Mszę św. wieczorną i majówkę po niej. W niedziele i święta ok. 18:45, w tygodniu o 18:30. W Brodłach majówka o godz. 18:30.
W piątek, 3. maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. odprawimy jak w niedziele. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika; w niedzielę wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, prezbitera.
W tym tygodniu I piątek maja. Spowiedź przed każdą Mszą św., a w piątek w kościele parafialnym od 17:30, w Brodłach od 8:00.
W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W Porębie Żegoty i Alwerni od godz. 8:00, w Brodłach i Mirowie od godz. 10:00.
W I sobotę maja zapraszam na Nabożeństwo Wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.
O sprzątanie kościoła zatroszczyli się: Barbara Biel, Stanisława Stańczyk, Teresa Heryan, Halina Romańska, Kazimierz Dębiec, Kazimierz Kowalik. Serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
Troskę o kościół powierzam mieszkańcom Brodeł z ulicy Biesiadnej: Wołek, Góralczyk, Guguła, Biel, Guguła, Kwiecień, Rech, Chodacki, Gruszka, Włoch, Bigaj, Pękala.
W Wielkim Tygodniu pożegnaliśmy śp. Walerię Fryc z Brodeł. Módlmy się w jej intencji.