UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21.04.2019

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał Alleluja!


W ten najpiękniejszy i najbardziej radosny dzień w roku wszystkim Parafianom i Gościom z serca życzymy, by zwycięstwo Zmartwychwstałego Pana stawało się Waszym udziałem każdego dnia. Niech Jego pokój napełnia Wasze serca, a Jego radość rozjaśnia wszystkie ciemności. Boże błogosławieństwo niech Was prowadzi w zdrowiu i wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże!

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem pomogli nam pięknie świętować Paschę Pana Jezusa. Ewa i Barbara Pasierbek, Maria i Jan Brzezoń, Kazimierz Dębiec, przygotowali dekorację Grobu Pańskiego. Strażacy OSP Brodła trzymali wartę. Ks. Adam wraz lektorami i ministrantami przygotowali piękną liturgię. Grupa Apostolska pomagała nam śpiewem i komentarzami i wraz ze Służbą Liturgiczną czuwali przy Panu Jezusie. Dziękuję panu organiście. W szczególny sposób dziękuję s. Joeli za wiele godzin spędzonych ostatnio w kościele i wszystkie prace przy dekoracjach. Wszystkim Bóg zapłać!
W czasie Wigilii Paschalnej poświęcony został nowy paschał z naturalnego wosku. Jego stopniowe spalanie się jest znakiem ofiarnej miłości Pana Jezusa, do naśladowania której każdy z nas jest zaproszony.

Cały tydzień – Oktawa Wielkanocy jest świętowaniem Zmartwychwstania Pańskiego. Codziennie jesteśmy zaproszeni do pełnego udziału w Eucharystii. Jutrzejszy wtorek i dni następne są tak samo uroczyste jak dzień dzisiejszy. Z tego względu w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Następna niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego.

Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 2730 zł. Bóg zapłać!

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego s. Karola, pasjonistka, w Gnieźnie otrzyma krzyż misyjny w czasie Mszy św. posłania, by następnie wyruszyć na placówkę w Kamerunie. Proszę o modlitwę w intencji Siostry.

Ks. bp Jan Zając zaprasza wszystkie parafie, które wizytował do udziału w Nowennie ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika w katedrze na Wawelu. Nasz dekanat uczestniczyć będzie w tej modlitwie 1. maja o godz. 18:00. Zapisy chętnych do wyjazdu autobusem w zakrystii.

O porządek i wystrój kościoła zatroszczyli się: Anna Krok, Nina Bieniek, Krystyna Lizończyk, Władysław Bieniek, Filip Suchan, Ewa Łatak, Anna Suchan. Serdecznie dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na czas wielkanocnego świętowania. Bóg zapłać!

Troskę o kościół powierzam mieszkańcom Brodeł z ulicy Przyjaznej: Krok, Heryan, Stańczyk, Jakóbik, Romańska, Kowalik, Dębiec, Bialik, Flak, Uszko, Biel.