6. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14.04.2019

Dziś w naszej parafii zakończenie rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy Panu Bogu za łaski tego świętego czasu. Za rekolekcyjne słowo i modlitwę w intencji naszego nawrócenia dziękujemy ks. Damianowi Kuchcie. Niech Pan błogosławi jego kapłańską drogę. Bóg zapłać!
Dziś o godz. 11:00 poświęcenie palm przed kościołem i procesja. Po Mszy św. konkurs na najpiękniejszą palmę.
Młodzież i dzieci z Grupy Apostolskiej zbierają dziś ofiary na dofinansowanie udziału w rekolekcjach. Na każdego ofiarodawcę czeka słodki poczęstunek. Młodzi już dziękują za szczodrość serca.
W drugą niedzielę kwietnia ofiarą na składkę inwestycyjną możemy wesprzeć prace przy renowacji kościoła.
Wielki Tydzień to najważniejszy czas roku liturgicznego. Pamiętajmy, że świętowanie Męki i Zmartwychwstania Chrystusa rozpoczynamy w Wielki Czwartek, a nie w niedzielę.
W Wielki Czwartek uroczystą Eucharystią o godz. 18:00 uczcimy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, gdy Jezus umył uczniom nogi oraz ustanowił sakramenty Kapłaństwa i Eucharystii. W tak uroczystym dniu Komunię św. przyjmiemy pod dwiema Postaciami. Po zakończeniu Liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy, upamiętniającej modlitwę w ogrojcu i uwięzienie Jezusa. Tam adoracja do godz. 22:00. O godz. 21:00 adorację poprowadzi Grupa Apostolska.
Wielki Piątek to pamiątka śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Wiernych miedzy 18 a 60 rokiem życia obowiązuje w tym dniu post zwany ścisłym. Przez cały dzień trwa adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.
10:00 Adoracja młodzieży
11:00 Adoracja dzieci
15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
17:00 Droga Krzyżowa
Znajdźmy czas na modlitwę w ciągu dnia i towarzyszenie cierpiącemu Jezusowi.
Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18:00. Po zakończeniu odśpiewamy Gorzkie Żale. Adorację przy Grobie Bożym podejmiemy do północy w następującym porządku:
21:00 mieszkańcy Brodeł
22:00 mieszkańcy Poręby Żegoty
23:00 mieszkańcy Alwerni i Mirowa
Druhów OSP z Brodeł prosimy o wartę przy Grobie Pańskim. Ofiary składane przy adoracji Krzyża św. będą przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie. W czasie wieczornych adoracji w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będzie okazja do spowiedzi.
W Wielką Sobotę adoracja indywidualna Pana Jezusa w Grobie przez cały dzień. Święcenie pokarmów przed kościołem o godz. 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00. W Brodłach w kaplicy o godz. 10:00. Brodła Zalas o godz. 10:20. Mirów Dom Ludowy o godz. 10:40. Na Skowronku o godz. 11:00.
Tajemnicę Jezusowego zwycięstwa świętować będziemy w Wielką Noc Zmartwychwstania w Liturgii Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy o godz. 21:00. To najważniejsza celebracja roku liturgicznego. W tę noc każdy z nas winien mieć w ręku świecę – znak wiary i nowego życia w Chrystusie. W najważniejszym momencie liturgii odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne, co będzie okazją do zyskania odpustu zupełnego. Zjednoczeni w Eucharystii ze Zmartwychwstałym Panem ogłosimy światu Jego zwycięstwo w procesji rezurekcyjnej. Proszę o przygotowanie na procesję feretronów i chorągwi. Zapraszamy strażaków do niesienia baldachimu. Proszę, by w tym dniu nie parkować samochodów przy bocznym wejściu na plac kościelny.
Zapraszam do udziału w całej liturgii od początku. Procesja jest tylko zakończeniem, a nie najważniejszym wydarzeniem tej nocy.
W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w niedzielę.
Bóg zapłać za dary złożone na pomoc najuboższym przy okazji spowiedzi.
O porządek w kościele postarali się: Anna Piekiełko i Mieczysław Jakóbik. Serdecznie dziękuję, Bóg zapłać!
O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Brodeł z ulic Miłej i Przyjaznej: Krok, Kramarczyk, Łatak, Bieniek, Suchan, Pypłacz, Bieniek, Siuda, Kowalik, Gaudyn, Lizończyk.
W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysława Zelecha z Brodeł. Módlmy się w jego intencji.