4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31.03.2019

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii oraz jej uczestnikom. Bóg zapłać!
Parafialna Rada Duszpasterska przyjęła nowe Zasady Funkcjonowania cmentarza parafialnego. Pełny tekst znajdziemy w gablocie i przy wejściach na cmentarz.
W środę w Domu Ludowym o 19:00 rozpocznie się Kurs Alpha – dobry sposób na radość wiary i smak życia. Ulotki kontaktowe do zapisów przy wyjściu z kościoła.
W pierwszy piątek kwietnia w kościele spowiedź i droga Krzyżowa o godz. 17:30 w Brodłach spowiedź od godz. 18:15, Droga Krzyżowa o godz. 18:30, Msza św. o godz. 19:00.
W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W Porębie Żegoty od godz. 8:00, w Brodłach i Mirowie od godz. 10:00.
W I sobotę kwietnia zapraszam na nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.
W niedzielę zapraszam na Gorzkie Żale w Brodłach o 7:30, w kościele parafialnym o godz. 17:15. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu w czasie Gorzkich Żali.
Wielkopostne rekolekcje parafialne przeżywać będziemy od piątku, 12.04 do Niedzieli Palmowej, Wygłosi je ks. Damian Kuchta. Chorych, u których nie będzie wizyty w I sobotę odwiedzimy w domach z posługą sakramentalną w trakcie rekolekcji w piątek, 13.04.
Na ekrany kin wszedł film „Miłość i Miłosierdzie”. W Gościu Niedzielnym piszą, dlaczego warto go zobaczyć.
W pierwszą niedzielę kwietnia zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o godz. 9:30.
W Niedzielę Palmową za dwa tygodnie razem ze Stowarzyszeniem Rodzina Kolpinga zapraszam do udziału w Konkursie Palm.
W ubiegłym tygodniu nikt z ul. Panoramicznej w Brodłach nie zatroszczył się o kościół.
O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Brodeł z ulic Panoramicznej i Górskiej: Kowalski, Wilk, Palica, Suder, Gaudyn, Kałamacki, Gaudyn
W Gościu Niedzielnym o biczowaniu Kościoła – Jezusowego Ciała, o sztuce rozeznawania oraz o skutecznej ochronie młodych przed deprawacją w Internecie. Znajdziemy także 16-stronicowy dodatek „Ziołowa apteczka na wiosnę” w m.in. sposób na odtrucie organizmu po zimie. W przyszłym tygodniu przy niezmienionej cenie Gość będzie zawierał film „Ignacy Loyola” pokazujący dramat przemiany pierwszego jezuity.
Pożegnaliśmy w zeszłym tygodniu śp. Mariana Chrapisińskiego z Poręby Żegoty. Módlmy się w jego intencji.