3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019

W poniedziałek, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszam do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje udziału znajdziemy na bocznym ołtarzu św. Barbary. Wypełnione złożymy je w czasie Mszy św. o godz. 18:00.
W piątek przejdziemy drogą krzyżową ulicami naszej parafii. W tym roku droga krzyżowa będzie w Brodłach. Rozpocznie się o godzinie 17:30 przy krzyżu, koło p. Zelecha od strony Mirowa, po czym przejdziemy ulicami: Przy Krzyżu, Przyjazną i Edukacyjną do szkoły. O prowadzenie rozważań i niesienie krzyża prosimy następujące grupy: Chór Parafialny, Grupę Apostolską, Służbę Liturgiczną, Caritas, Róże Różańcowe, ss. Pasjonistki, Rodzinę Kolpinga, OSP Brodła, KGW Mirów, Stowarzyszenie na Rzecz Poręby, Szkołę w Porębie, Szkołę w Brodłach, Rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Rozważania prosimy odebrać już dziś z zakrystii. OSP Brodła prosimy o zabezpieczenie trasy drogi krzyżowej. Na drogę krzyżową przychodzimy ze świecami.
Gorzkie Żale w niedziele w Brodłach o godz. 7:30, w kościele o godz. 17:00. Składka z Gorzkich Żali przeznaczamy na kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy.
Caritas, największa organizacja charytatywna w Polsce, zaprasza do dzielenia się wielkanocną radością z ubogimi. Baranki Caritas dostępne są w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary wspierające liczne dzieła miłosierdzia.
W związku z brakiem zainteresowania i kolizją z zajęciami duszpasterskimi kancelaria w soboty nie będzie czynna.
Zapraszam do udziału w Kursie Alpha. To cykl spotkań, które odmieniły życie wielu ludziom na całym świecie. Spotkania będą w środy o godz. 19:00 w Domu Ludowym w Porębie Żegoty. Początek 3. kwietnia. Ze względu na przygotowanie posiłku, pragnienie udziału w Kursie bardzo proszę zgłosić telefonicznie na nr: 601 246 981 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Troskę o kościół podjęli: Maria Kuć, Barbara Siewiorek, Maria Bębenek, Karol Fryc. Serdecznie dziękuję Bóg zapłać!
O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Brodeł z ulicy Panoramicznej: Mrowiec, Zelech, Klepacz, Musiał, Tekielak, Matyasik, Oraczko, Folga, Biel, Fajto.
W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zygmunta Rożnawskiego z Poręby Żegoty. Módlmy się w jego intencji.