8. NIEDZIELA ZWYKŁA 03.03.2019

Na utrzymanie dwóch rodzin w Aleppo zebraliśmy w lutym 542 zł. Dzięki tej pomocy Syryjczycy zostają w swoim kraju i podejmują odbudowę po zniszczeniach wojny. Zachęcam szczególnie tych, którzy jeszcze nie włączyli się w to dzieło miłosierdzia: podziel swój chleb z ubogim.
Dziś wybory Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Przy wyjściu otrzymamy kartę do głosowania. Stawiamy X przy jednej osobie z własnej miejscowości zamieszkania.
Dziś adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od południa do Mszy św. wieczornej. Zapraszam mieszkańców Brodeł w godz. 12 – 14, Mirowa w godz. 14 – 16, Poręby Żegoty w godz. 16 – 18. Trwajmy wspólnie przy Panu Jezusie w wynagrodzeniu i adoracji.
W poniedziałek święto św. Kazimierza, królewicza, Patrona archidiecezji krakowskiej.
W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem odprawimy o godz. 7:00, 9:00, 17:00 w Brodłach i 18:00. W środę wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia obowiązuje post (potocznie zwany ścisłym). Pokarmy ograniczamy do trzech posiłków w tym tylko jeden do syta, zachowując wstrzemięźliwość od mięsa.
W piątek Droga Krzyżowa w Brodłach o godz. 16:30, w kościele o godz. 17:30. O poprowadzenie rozważań bardzo proszę: 8.03 Liturgiczną Służbę Ołtarza, 15.03 Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga, 22.03 Żywy Różaniec, 29.03 Grupę Apostolską, 5.04 OSP Brodła.
Na Wieczór Chwały z modlitwą uwielbienia zapraszam w piątek o godz. 19:00 w kościele.
W piątek wchodzi na ekrany kin poruszający film „Największy dar” Czy możliwa jest bezgraniczna miłość i bezwarunkowe przebaczenie? „Największy dar” to ogromna dawka wzruszenia, ciepłych emocji, i duża porcja humoru. W Krakowie film dostępny jest w kinach: Mikro i Kijów.
W niedzielę zapraszam na Gorzkie Żale w Brodłach o 7:30, w kościele parafialnym o godz. 17:15. Możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przy okazji odprawienia Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali.
O sprzątanie kościoła i wystrój ołtarza zadbali: Irena Fryc-Pulchny, Stanisława Kucharska, Genowefa, Kamil, Wiesław i Janusz Celej, Sabina Nowicka, Urszula Chylińska. Bóg zapłać!
Troskę o kościół powierzam mieszkańcom Brodeł z ulic Galicyjskiej i Panoramicznej: Jakóbik, Chyliński, Michałek, Sroka, Gaudyn, Kasperkiewicz, Gaudyn, Chrząszcz.