7 NIEDZIELA ZWYKŁA 24.02.2019

W pierwszy piątek marca spowiedź w Brodłach od godz. 16:40; w kościele o godz. 17:30.
W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W Porębie Żegoty od godz. 8:00, w Brodłach i Mirowie od godz. 10:00.
W pierwszą sobotę marca zapraszam na nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00. Ta modlitwa, według słów Maryi w objawieniu fatimskim, jest ratunkiem dla świata.
Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.
W przyszłą niedzielę podejmiemy adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od południa do Mszy św. wieczornej. Tak pragniemy przygotować się do Wielkiego Postu i wynagrodzić Panu Jezusowi za grzechy popełniane w karnawale. Do adoracji zapraszam mieszkańców Brodeł w godz. 12 – 14, Mirowa w godz. 14 – 16, Poręby Żegoty w godz. 16 – 18. Trwajmy wspólnie przy Panu Jezusie w wynagrodzeniu i adoracji.
Do Parafialnej Rady Duszpasterskiej kandydują następujące osoby: z Alwerni: Krzysztof Adamaszek, Jacek Grzyska; z Brodeł: Grzegorz Pulchny, Stanisław Siewiorek, Kazimierz Jeleń; z Mirowa: Jan Brzezoń, Bronisława Jochymek, Taborski Kazimierz; z Poręby Żegoty: Marcin Buczek, Robert Gruszeczka, Józef Ścibor. Za tydzień będziemy głosować na kandydatów.
O sprzątanie kościoła i wystrój ołtarza nikt z Parafian nie zadbał.
Troskę o kościół powierzam mieszkańcom Brodeł z ulic Galicyjskiej i Panoramicznej: Nowicki, Fryc, Celej, Fryc, Pulchny, Celej, Kozioł.
W Gościu Niedzielnym dziś o nadzwyczajnych szafarzach Eucharystii, ponadto „kościelny savoir-vivre” czyli jak zachować się w kościele oraz o tym, dlaczego Kościół jest hierarchiczny.


Stowarzyszenie Homo-Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie, opiekujące się chorymi na nowotwory, prosi o przekazanie 1% podatku na hospicjum w Chrzanowie. Szczegóły na plakacie i ulotkach.