3. NIEDZIELA ZWYKŁA, 27.01.2019

W poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej; w czwartek wspomnienie św. Jana Bosco, prezbitera.
W tym tygodniu I piątek lutego. Spowiedź w piątek w Brodłach od 16:30, w kościele parafialnym od 17:30.
W sobotę święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. odprawimy o godz. 7:00, 9:00, 17:00 w Brodłach, 18:00. Na każdej Mszy św. poświecenie świec gromnicznych. To także I sobota lutego. Zapraszam na nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00. O tę modlitwę Maryja prosiła nas w objawieniu fatimskim.
W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W Porębie Żegoty od godz. 8:00, w Brodłach i Mirowie od godz. 10:00.
Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.
W XXI wieku cuda eucharystyczne miały miejsce 4 razy: w Meksyku, Indiach i dwukrotnie w Polsce. W Sokółce w 2008 roku i w Legnicy w 2014 r. To wielkie wyróżnienie i zadanie dla nas. Pan Jezus czegoś oczekuje od Polaków. Zapraszam na pielgrzymkę do Legnicy w niedzielę, 10 lutego. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
O porządek i wystrój kościoła zatroszczyły się: Bożena Wleciał i Teresa Zawiła. Bóg zapłać!
Troskę o kościół powierzam mieszkańcom Brodeł z ulic Grzybowej, Galicyjskiej, Gajówka, Jabłoniowej i Miłosza: Zelech, Prochownik, Kozera, Gaudyn, Biernat, Gaudyn, Noworyta. Kołodziej, Bęczkowski, Madej, Radzichowski, Cyganik, Goździewicz, Gaudyn.
Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy:
• o fenomenie Światowych dni Młodzieży,
• czym jest modlitwa autentyczna,
• jako dodatek wart zobaczenia film pt. „Bóg nie umarł 2”
Jest dostępny także lutowy numer Małego Gościa.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszka Chrząszcza z Brodeł i śp. Stanisławę Tekielak z Poręby Żegoty. Módlmy się w ich intencji.