2 NIEDZIELA ZWYKŁA, 20.01.2019

Na składkę inwestycyjną zebraliśmy do skarbony 2840 zł. Bóg zapłać!
W poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki; w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła; w sobotę wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan polecajmy Bogu sprawę jedności w naszych modlitwach.
Uczestników Żywego Różańca ze wszystkich róż zapraszam na spotkanie opłatkowe w sobotę o godz. 16:00 w Domu Ludowym w Porębie Żegoty.
Na zakończenie czasu bożonarodzeniowej radości zapraszam na Wieczór Kolęd w niedzielę 27.01 o godz. 16:30. Przyjdźmy całymi rodzinami, aby wyśpiewać Jezusowi naszą wdzięczność za Jego przyjście do nas w Betlejem.
Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie w niedzielę 27.01 o godz. 19:00 na plebanii.
Ofiarę na kwiaty i sprzątanie złożyli: Grażyna Bąk, Józef Kubica, Helena Krużlak, Krystyna Fiszer Stanisław i Krystyna Sośnieccy, Monika i Rafał Chylaszek.
Troskę o kościół powierzam mieszkańcom Brodeł z ulic Potockich Wesołej i Galicyjskiej: Gier, Wleciał, Górecki, Warzecha, Starowicz, Zawiła, Adamaszek, Solarz, Ścibor, Biel, Zieliński, Kowal, Kapusta, Gala, Fryc, Fabin, Kucia, Smaga.
Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy: o znaczeniu imienia jakie dajemy dzieciom, o pielgrzymkowych planach papieża Franciszka na 2019 rok, raport o religijności Polaków. Jako dodatek obrazek z modlitwą dziadków za wnuki. W Małym Gościu obrazek z modlitwą wnuków za dziadków. W przyszłym tygodniu w Gościu Niedzielnym znajdziemy doskonały film pt. „Bóg nie umarł 2” stawiający nas przed pytaniem czy mamy zawsze odwagę przyznać się do wiary?
Kończymy wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę i ofiary składane przy tej okazji. Część z nich została przekazana do Kurii Metropolitalnej na Seminarium, UPJPII, pomoc kapłanom chorym i emerytowanym oraz misje. Jeśli jakaś rodzina pragnie, by pobłogosławić ich dom, w którym nie było kolędy, prosimy o zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie w celu umówienia się na dogodny termin w tym tygodniu.
Ks. Adam odwiedzi jeszcze w Porębie Żegoty:
ul. Pogórze, Wyspiańskiego, Willowa, Szembeków do nr 34 od rodz. Luberda 21.I Poniedziałek od 09:00
ul. Papieska do nr 16, Biała, Leśny Zakątek od rodz. Buczek 22.I, Wtorek od 09:00
ul. Łowiecka, Papieska od nr 28, Cyprysowa od rodz. Dudek 22.I, Wtorek od 14:00
ul. Za Dworem, Skalista , Pod Dębami od rodz. Klimkowicz 23.I Środa od 09:00

W poprzednim tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Zelech z Brodeł i śp. Piotra Mądralę z Poręby Żegoty. Módlmy się w ich intencji.