ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, 30.12.2018

Dziś Święto Świętej Rodziny zachęca nas do modlitwy w intencji naszych rodzin. 

W poniedziałek wspomnienie św. Sylwestra I, papieża i ostatni dzień roku. Koniec roku niech będzie okazją nie tylko do zabawy, ale i do zadumy i modlitwy. Zapraszam na uroczyste nieszpory o godz. 17:00. Podziękujemy w nich dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary uzyskane w kończącym się roku. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (odmówienie tego hymnu w ostatnim dniu roku wiąże się z możliwością zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami). Będziemy też prosić o przebaczenie wszelkich win w tym roku popełnionych śpiewając Suplikacje.

We wtorek, 1 stycznia obowiązkowa Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym. W niedzielę, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. 

Spowiedź w pierwszy piątek stycznia w Brodłach od godz. 16:40, w Porębie Żegoty od 17:30. 

W sobotę odwiedzimy w domach chorych z posługa sakramentalną w Porębie Żegoty i Alwerni od godz. 8:00, w Mirowie i Brodłach od 10:00.

Na Nabożeństwo Wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP zapraszam w pierwszą sobotę stycznia (5 I) o godz. 17:00.

Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.

Troskę o kościół powierzam mieszkańcom Alwerni z ulic Zięby, Mickiewicza, Różanej i Krótkiej: Filipek, Jarczyk, Jochymek, Włoch, Biel, Paszcza, Praszek, Wosik, Marcela, Martowski, Grudzień, Kozak, Zięba, Łącki.

Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, której istotą jest modlitwa w miejscu życia rodziny i poświęcenie domu dla odsunięcia ataków złego ducha i uproszenia błogosławieństwa Bożego na cały rok. To praktyka religijna oparta na przekonaniu, że w osobie kapłana sam Jezus nawiedza dom. Świadczy ona o religijnym zaangażowaniu rodziny i więzi z parafią. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie duszpasterzy i są oznaką wdzięczności za ich posługę. Część z tych ofiar każdy ksiądz przekazuje na rzecz Kurii, Seminarium, UPJPII, bratniej pomocy kapłańskiej i misji. 

Plan kolędy zamieszczony na stronie parafii w ogłoszeniach należy traktować jako PROGNOZĘ z możliwością poprawek. Obowiązuje plan na dany tydzień ogłoszony w niedzielę. Proszę, by z dalej położonych miejsc przyjechać po księdza i ministrantów ok 10 min. wcześniej. W czasie kolędy nie będzie Mszy św. wieczornej w poniedziałki, wtorki i czwartki. 

Plan wizyty duszpasterskiej

Ks. Proboszcz odwiedzi w Brodłach:

ul. Galicyjska 1 i 3, Przy Rudnie od rodz. Kaczkowskich 31.XII poniedziałek od 09:00

ul. Grzybowa, Galicyjska nieparzyste od nr 7 do 35, Gajówka, Jabłoniowa, Miłosza od p Zelech 2.I środa od 13:00

ul. Galicyjska parzyste od nr 12 do 80, Potockich, Wesoła od p. Kołodziej 3.I czwartek  od 13:00

ul. Galicyjska parzyste od nr 132 do 156, Panoramiczna 2 i 58, Bystra, Słowiańska, od p. Cisowskiej, 4.I piątek od 13:00

ul. Krzeszowicka, Panoramiczna nieparzyste od nr 31 do 45 i parzyste  od 82 do 94, Galicyjska parzyste od 84 do 98, Jesienna, Bliska, Rozdroże, od p. Lis 7.I poniedziałek od 15:00.

Ks. Adam odwiedzi:

Poręba Żegoty: ul. Sarni Stok, Potok, Na Orlej, Pejzażowa od rodz. Wosik  31.XII Poniedziałek od 09:00

Alwernia: ul. Krasickiego, Nowa, Belwender od rodz. Pierzynka 02.I Środa od 13:30

Alwernia, Poręba Żegoty: ul. Ogrodowa, Jutrzenki, Owocowa, Przecznica, Szymborskiej od rodz. Dudka 03.I Czwartek od 15:30

Poręba Żegoty: ul. Szembeków parzyste powyżej nr 34 od rodz. Kotowicz 04.I Piątek od 13:00

Poręba Żegoty: ul. Św. Marcina od rodzin: Biel, Uroda 05.I sobota od 10:30

Poręba Żegoty: ul. Szembeków nieparzyste od numeru 83 do 9 i ul. Floriańska od rodz.: Domagała 07.I Poniedziałek od 12:00