4. NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2018

Ostatnia niedziela Adwentu stawia nas wobec pytania o naszą gotowość do przyjęcia Jezusa, który powierza się naszej miłości. Staje wśród nas bezbronny i ufny, że znajdzie gościnę w naszych sercach.

W poniedziałek imieniny ks. Adama, o którym pamiętajmy w modlitwie, prosząc o zdrowie i łaski Ducha Świętego. 

W Wigilię ostatnie roraty w kościele o 7:00, w Brodłach o 8:00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

W naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania z rodziną czy sąsiadami. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu, ani mięsa. Pamiętajmy wtedy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterką o północy. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Z niego finansowane są Domy Samotnej Matki w Krakowie i Wadowicach, które oferują pomoc kobietom w ciąży oraz matkom z dziećmi, które są nieakceptowane we własnym środowisku bądź też doznają przemocy psychicznej lub fizycznej. Mieszkające w nich matki mogą liczyć na bezpieczne schronienie oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych. Ponadto w domu w Krakowie, ze środków funduszu, utrzymywane jest „Okno Życia". Wychodząc, zabierzmy do każdej rodziny ulotkę z informującą o Domach Samotnej Matki. Będzie co przekazać kobiecie w potrzebie, a może uda się wspomóc je przelewem z ciągu roku.

W Boże Narodzenie i święto św. Szczepana Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym.

W środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek święto św. Młodzianków. 

O porządek w kościele zatroszczyli się: Danuta i Zbigniew Burzyńscy, Weronika i Wiesław Włodarscy, Bożena Skulimowska, Władysława Kadłuczka, Monika i Łukasz Job, Helena Graboś, Danuta Turaczyk. Damian Talowski pojechał po kwiaty do Krakowa. Ewa Pasierbek, Justyna Szpila, Jan Brzezoń, Kazimierz Kowalik, Adam Kowalik, Józef Siewiorek, Paweł Górecki zajęli się przywiezieniem, ustawieniem i dekoracją choinek i szopki, która została odnowiona wraz z figurkami przez Edwarda Góreckiego z żoną i synem. Bardzo się cieszę, że tak wiele osób zaangażowało się w przygotowania do Świąt. Wszystkim serdecznie dziękuję, Bóg zapłać!

Troskę o kościół powierzam mieszkańcom Alwerni z ulicy bp. Krasickiego: Szarek, Rożnawski, Pierzchała, Knapik, Biel, Chrząszcz, Dworniczek, Pierzynka.

Dziś, świąteczny Gość Niedzielny na dwa tygodnie po 8 zł, a w nim: jako dodatek piękna szopka i teksty ewangelii i modlitw na wigilijny wieczór. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny. 

Wizyta duszpasterska do Nowego Roku:

ks. Proboszcz w Mirowie: 

ul. Rajska, Wojtyły nieparzyste, św. Barbary, od rodz. Zygmanek, 27.XII czwartek od 9:00

ul. K. Wojtyły parzyste, Promienna, Tęczowa od rodz. Kaczmarek, 27.XII czwartek od 15:00

ul. Mirowska od Podłęża do skrzyżowania, Sobótkowa, Turystyczna od rodz. Jochymek 28.XII piątek od 09:00 

ul. Urocza, Mirowska od skrzyżowania do Brodeł, Edukacyjna, Bajeczna, Strug, od rodz. Uroda, 29.XII, sobota od 9:00

Brodła, ul. Galicyjska 1 i 3, Przy Rudnie od rodz. Kaczkowskich 31.XII poniedziałek od 09:00

Ks. Adam:

Poręba Żegoty: ul. Al. Belwender, Irysowa, Anielec, Hałacińskiej od rodz. Noworyta. 27.XII Czwartek: od 10:00

Poręba Żegoty, Alwernia: ul. Leśna, Krakowska od rodz. Warchoł 28.XII Piątek od 09:00

Poręba Żegoty: ul. Storczykowa, Sokoła, Krucza, Gołębia, Orla od rodz. Kubiela 29.XII sobota od 09:00

Poręba Żegoty: ul. Sarni Stok, Potok, Na Orlej, Pejzażowa od rodz. Wosik  31.XII Poniedziałek od 09:00