1. NIEDZIELA ADWENTU 2.12.2018

Rozpoczęliśmy Adwent, czas tęsknoty i nadziei. W niedziele Adwentu śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:30. Zapraszam także na Roraty w dni powszednie w kościele o godz. 18:00, w Brodłach o 17:00. 

Na pomoc syryjskim rodzinom w Aleppo do skarbonki Caritas zebraliśmy w listopadzie 573 zł. Bóg zapłać!

We wtorek wspominamy św. Barbarę, dziewicę i męczennicę. Na Mszę św. w intencji górników i ich rodzin zapraszam o godz. 10:00.

W czwartek wspominamy św. Mikołaja, biskupa, który w tym dniu odwiedzi dzieci po Mszy św. roratniej w kościele parafialnym. 

W tym tygodniu I piątek grudnia. W Brodłach spowiedź w czwartek od 16:40, w kościele parafialnym spowiedź w piątek od 17:30.

W sobotę, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która należy do najważniejszych świąt w Kościele. Msze św. odprawimy w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 17:00 w Brodłach i 18:00. Choć nie mamy obowiązku pod grzechem, uczestnicząc we Mszy św. oddajmy Bogu cześć za wielkie rzeczy, które uczynił w Maryi i przez Nią.

W przyszłą niedzielę przez składkę inwestycyjną do skarbony po Mszach św. będziemy mogli zebrać środki na ogrzewanie kościoła. W ubiegłym roku był to wydatek w kwocie 19 880 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W Boże Narodzenie pragniemy dzielić się dobrocią. Wigilijny pusty talerz możemy napełnić konkretnym darem za pośrednictwem Caritas. W zakrystii rozdajemy świece wigilijne Caritas. Możemy przy tej okazji złożyć ofiarę na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które podejmowane jest już od 25 lat. Bóg zapłać na każdy dar.

Poświęcone dziś opłatki p. Organista będzie rozdawał w naszych domach. Już dziękuję za życzliwe przyjęcie go. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za jego posługę w parafii.

Nasz cmentarz parafialny wymaga gruntownego uporządkowania m.in. w dokumentacji. Z końcem października na wielu grobach umieszczone zostały informacje o potrzebie wyjaśnienia statusu grobu w kancelarii. Będą się one pojawiać w następnych sektorach cmentarza. Proszę, by nie lekceważyć tej sprawy i zapraszam do wizyty w godzinach otwarcia kancelarii. W razie trudności proszę o kontakt telefoniczny.

Za sprzątanie kościoła dziękuję siostrze Joeli, której nikt nie pomógł.

Troskę o kościół powierzam mieszkańcom Poręby Żegoty z ulic Leśnej i Krakowskiej: Sojka Markowska, Bębenek, Barcik, Czak, Gliwa, Seremak.

W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Zelecha z Okleśnej oraz śp. Jan Jarosza z Brodeł. Pomódlmy się w intencji Zmarłych.