32. NIEDZIELA ZWYKŁA, 11.11.2018

Dziś dzień wielkiego dziękczynienia. Kończmy dzieło misji świętych, przeżywamy uroczystość patronalną ku czci św. Marcina i świętujemy stulecie niepodległości Rzeczpospolitej. Bogu chwała na wieki!

Dziś składka inwestycyjna do skarbony po Mszy św. Na cmentarzu stanęły już nowe latarnie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary wspierające pokrycie kosztów podejmowanych prac.

W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; we wtorek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w środę o 18:00 Msza św. i Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania intencji modlitewnych na ołtarzu Matki Bożej. W sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w niedzielę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy oraz II Światowy Dzień Ubogich.

Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w piątek o godz. 16:30 na plebanii.

Zapraszam na cykl spotkań: „O przykazaniach inaczej. Drogowskazy szczęśliwego życia.” Rozmowy o Dekalogu będą w trzecie piątki miesiąca zaczynając od najbliższego (16.11) o godz. 18:30 w kościele.

O porządek i wystrój naszego kościoła zatroszczyli się: Ewa Boba, Barbara i Katarzyna Niechwiej, Maria Didenko, Iwona Hapek, Wiesława i Stanisław Wierzbic, Małgorzata i Paweł Talowscy. Serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

Troskę o kościół powierzam mieszkańcom Poręby Żegoty z al. Belwender: Noworyta, Broszkiewicz, Tekielak, Saługa, Gajos, Jochymek, Zieliński, Padlikowski, Szarek, Fabiś.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Eugeniusza Łapuszka z Poręby Żegoty. Módlmy się w jego intencji: Dobry Jezu, a nasz Panie…