31. NIEDZIELA ZWYKŁA, 4.11.2018

Witam serdecznie w naszej parafii ks. Marcina Strachanowskiego. Dziś rozpoczynamy misje św. Zapraszam do udziału w tym ważnym dla życia parafii wydarzeniu codziennie przez cały tydzień. Ramowy program jest następujący:

7:00 (oraz 9:00 na cmentarzu) Msza św. z nauką misyjną

17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu

18:00 Msza św. z nauką misyjną 

19:00 celebracja podejmująca temat dnia. To, co zrozumieliśmy, spróbujemy przeżyć w modlitwie. W środę na celebrację zapraszamy szczególnie wszystkie pary małżeńskie, w czwartek przyniesiemy nasze domowe krzyże, w niedzielę na Msze św. przyniesiemy świece. Czas spowiedzi św. będzie w piątek w godz. 16:00 - 18:00 i dla dłużej pracujących po zakończeniu celebracji wieczornej. Msza św. dla chorych z nauką misyjną i Namaszczeniem Chorych w sobotę o godz. 16:00. Zabierzmy do domu program misji dostępny przy wyjściach z kościoła.

Na modernizację cmentarza zebraliśmy 5468 zł. Na program Caritas Rodzina Rodzinie dla ofiar wojny w Syrii w październiku zebraliśmy 731 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Wypominki roczne zostały wywieszone w gablocie i opublikowane na stronie internetowej parafii. Proszę o sprawdzenie i zgłaszanie ewentualnych pomyłek.

W czwartek w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 17:00. Po niej przemarsz z pochodniami do nowego dworu i program artystyczny wykonaniu dzieci oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. 

W sobotę kancelaria będzie nieczynna.

W niedzielę uroczystość patronalna kościoła parafialnego ku czci św. Marcina, biskupa, będąca okazją do zyskania odpustu zupełnego. Kazania wygłosi nasz misjonarz Sumę o godz. 11:00 odprawi ks. dziekan dr Jan Piwowarczyk. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Zapraszamy serdecznie strażaków niosących baldachim, niosących sztandary i feretrony, dzieci komunijne w białych strojach i dzieci sypiące kwiatki. Po procesji na parkingu przy lipie członkowie Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga zapraszają nas na tradycyjne rogale św. Marcina.

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na remont kościoła do skarbony po Mszach św. 

O porządek i wystrój naszego kościoła zatroszczyli się: Maria Pocztowska, Agata Pocztowska, Małgorzata Grembosz Serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

Troskę o kościół powierzam mieszkańcom Poręby Żegoty z ul. Saskiej: Gajos, Fryc, Gaudyn, Jastrzębski, Mazgaj, Niechwiej, Boba, Hapek, Wierzbic, Hapek, Talowski, Didenko.