26 NIEDZIELA ZWYKŁA 1.10.2017

Dziś rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, na które zapraszamy codziennie w kościele o godz. 17:30, a w Brodłach o godz. 16:30. Dzieci na różańcach otrzymują obrazki. Obowiązkowo w różańcach uczestniczą dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież kandydaci do Bierzmowania.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę po Mszy św. wieczornej.

Od 1 października do końca marca Msze św. w tygodniu w Brodłach o godz. 17:00.

W kalendarzu liturgicznym:
W poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów
W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00
W czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

W tym tygodniu I piątek października. W Brodłach spowiedź w czwartek od 16:30, Msza św. o godz. 17:00. W kościele parafialnym spowiedź w piątek od 17:30. W piątek na Mszy o 18:00 rozpoczęcie przygotowania do sakramentu Bierzmowania dla klas VII i II gimnazjum.

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. W Porębie Żegoty od godz. 8:30, w Brodłach i Mirowie od 9:30.

W sobotę, 7.10 we wspomnienie NMP Różańcowej, w całej Polsce organizowane jest wydarzenie pod nazwą „Różaniec do granic”, polegające na modlitwie za Ojczyznę i cały świat na granicach państwa. Na ulotkach przy wyjściu znajdziemy więcej szczegółów. Tych, którzy nie mogą jechać do granicy, a pragną się modlić za Polskę i świat zapraszam do kościoła na godz. 14:00. O jednej porze, razem z tymi na granicy będziemy odmawiać cały różaniec. Stańmy murem wobec wciskającego się w nasze życie zła i wołajmy o błogosławieństwo dla Rzeczpospolitej i narodów Europy. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o 17:30.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Irenie Fryc, Grzegorzowi Pulchny, Stanisławie Kucharskiej. Bóg zapłać!

Troska o kościół spoczywa na mieszkańcach Brodeł z ul. Panoramicznej, Galicyjskiej i Bystrej: Cisowski, Michalak, Śliz, Grabowski, Szymula, Kusek, Gala, Płonka, Zaczyński, Jakóbik.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytamy w nim:

  • Dlaczego warto nie wypuszczać różańca z ręki? O modlitwie prostej i głębokiej, do której zachęca Maryja, papieże i święci.

  • Rozmowa z krakowskim biblistą – ks. Wojciechem Węgrzyniakiem..

  • W Małym Gościu na październik druga cz. Audiobooka powieści „Quo Vadis”

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Szalonka z Poręby Żegoty oraz Janinę Paluch z Krakowa pochodzącą z Brodeł. Doby Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.