25 NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2017

Dziś po Mszach św. zapraszam na plebanię na film o mocy różańca. Przyjmijmy świadectwa ludzi z czterech kontynentów, o Bożym działaniu przez ręce Maryi za sprawą tej modlitwy.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek święto św. Archaniołów : Michała, Gabriela i Rafała.

W sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

W niedzielę, 1 października rodziny dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:00, po której poświecimy dzieciom różańce. Bardzo ważne spotkanie rodziców tych dzieci będzie po Mszy św. wieczornej w sobotę, 7. października. Bardzo proszę o obecność.

Wymienione zostało oświetlenie gzymsów. Za pracę na wysokości dziękuję panom Janowi Brzezoniowi i Kazimierzowi Jeleniowi. Bóg zapłać!

Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Urszuli i Katarzynie Chylińskim, Genowefie Celej, Sabinie Nowickiej, Klaudii i Kamilowi Celejom, Ludwice i Agnieszce Jakóbik. Bóg zapłać!

Troska o kościół spoczywa na mieszkańcach Brodeł z ul. Panoramicznej i Galicyjskiej: Fryc, Pulchny, Celej, Kozioł, Jakóbik, Chyliński, Michałek, Sroka, Wiecheć, Gaudyn, Kasperkiewicz.

Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytamy w nim: 

• O nominacji bp. Grzegorza Rysia na Metropolitę Łodzi.

• O mocy Sakramentu Małżeństwa wspierającej wierność w trudnościach, którą wielu odkrywa w Stowarzyszeniu Sychar

• O planach reformy studiów – rozmowa z ministrem.

• Jest jeszcze Mały Gość z audiobookiem powieści „Quo vadis”.


KOMUNIKAT SEKRETARIATU 

KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI 

W SPRAWIE INICJATYWY RÓŻANIEC DO GRANIC

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie.

Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec.

Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska incjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to - zebrani - na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.

Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach.


 Szkoła Podstawowa w Porębie Żegoty zaprasza na III Bieg Porębski w sobotę 30.09 od godz. 10:00. W programie także familijny turniej szachowy oraz gra miejska. Szczegóły na www.bieg-porebski.pl i na plakatach.

W ramach Budżetu Obywatelskiego z naszego rejonu zgłoszone zostały dwa projekty:
* budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej w Brodłach przy ul. Galicyjskiej
* odwodnienie w celu poszerzenia drogi wojewódzkiej od kościoła do cmentarza.
Głosowanie trwa do 13 października.