24 NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2017

Matka Boża w Fatimie i wszystkich miejscach, gdzie się objawia daje nam do rąk potężną broń przeciw mocy Złego, którą jest modlitwa różańcowa. Chcieć dobra dla swoich najbliższych to za mało. Trzeba to dobro wymodlić i modlitwą obronić. Dobrze jest podjąć taką modlitwę razem – w Różach Różańcowych. Szczególnie zapraszam do nich małżonków i rodziców. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Na pomoc ofiarom wichury przekazaliśmy do Caritas Polska 1842 zł. Na składkę inwestycyjną do skarbony i na konto zebraliśmy 6430 zł. Serdecznie dziękuję za Waszą ofiarność. Bóg zapłać!

W poniedziałek wspomnienie św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona młodzieży

W środę wspomnienie św. Andrzeja Kim i towarzyszy, męczenników koreańskich. Przyjdźmy w tym dniu na Mszę św. wieczorną i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W sobotę wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, zakonnika.

Poruszający film, zrealizowany na czterech kontynentach, będący świadectwem wielkiej mocy modlitwy różańcowej, będziemy mogli obejrzeć w piątek ok. 18:45 oraz w niedzielę po wszystkich Mszach św. Zapraszam na plebanię. 

Opowieść o abp. Marku Jędraszewskim pt. „Ty mas zwyciężać”, przybliżająca postać naszego Metropolity, bogato ilustrowana zdjęciami Adama Bujaka, jest do nabycia w zakrystii w cenie 30 zł. Polecam.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Krystynie Włudarskiej, Barbarze Siewiorek, Stanisławowi Czechowi Elżbiecie Chodackiej oraz Ewie Jakóbik za wyjazd z siostrą Joelą na giełdę kwiatów w Krakowie. Bóg zapłać! Troska o kościół spoczywa na mieszkańcach Brodeł z ul. Galicyjskiej i Zgodnej: Czech, Mika, Włoch, Jakóbik, Kucharski, Kobyłecki, Marek, Nowicki, Fryc, Celej.

Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytamy w nim: 

• Czy będziemy się nadal zgadzać na zabijanie chorych dzieci? O projekcie obywatelskim „Zatrzymaj aborcję”.

• O najnowszym wywiadzie książkowym z papieżem Franciszkiem.

• O huraganach, jak powstają i dlaczego dzieje się to coraz częściej?

• Jest jeszcze Mały Gość z audiobookiem powieści „Quo vadis”.


Burmistrz Gminy Alwernia zaprasza na spotkanie dla mieszkańców Gminy Alwernia dot. dotacji w zakresie odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach indywidualnych – kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, kotły na biomasę. Spotkanie odbędzie się w następny poniedziałek, 25 września. w godzinach 17.00 i 18.00 w Urzędzie Miejskim w Alwerni, parter - sala konferencyjna nr 5.