23 NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2017

Dziś zawierzyliśmy swoje życie i nasze rodziny Niepokalanemu Sercu NMP. Niech naszą odpowiedzią na fatimskie orędzie Maryi będzie modlitwa różańcowa. Tych, którzy chcą mocy jej działała doświadczyć w swych rodzinach, zachęcam do przystąpienia do róż różańcowych. W sposób szczególny zapraszam rodziców. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Dziś składka inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za każdy dar, który czyni nasz kościół piękniejszym. Bóg zapłać!

W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszam w tym dniu na Mszę św. wieczorna i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek święto Podwyższenia Krzyża świętego. To święto patronalne Sióstr Pasjonistek. Razem z siostrami zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą odmówimy o godz. 15:00 przy krzyżu obok domu sióstr, w razie deszczu w kościele.

W piątek wspomnienie NMP Bolesnej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty Janinie Kołodziej, Helenie Madej i Zofii Noworyta. Bóg zapłać!

Troska o kościół spoczywa na mieszkańcach Brodeł z ul. Panoramicznej, Galicyjskiej Bliskiej i Rozdroże: Płonka, Włudarski, Tyrak, Włoch, Matyasik, Łatak, Siewiorek, Chodacki, Możdżeń, Górecki, Zieliński.

Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Przeczytamy w nim: 

• Czy w dzisiejszych czasach można jeszcze upominać grzeszników? 

• Co przekazała nam Maryja w czasie jedynych w Polsce uznanych przez Kościół objawień, które miały miejsce 140 lat temu w Gietrzwałdzie na Warmii?

• W Małym Gościu płyta z audiobookiem „Quo vadis”.

Wychodząc z kościoła zabierzmy ulotki z informacją o katolickim radiu eM z Katowic. Zachęcam do słuchania go na częstotliwości 107,6 FM.