22 NIEDZIELA ZWYKŁA 3.09.2017

Dziś wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, po Mszach św. ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć działania Caritas na rzecz poszkodowanych przez burzowe nawałnice. Bóg zapłać za każdy gest solidarności i miłosierdzia.

Z wielką dumą i radością informuję, że w ubiegłym tygodniu nasz parafianin pan Stefan Rożnawski za wybitne zasługi w działalności publicznej i społecznej, za wkład w rozwój infrastruktury sakralnej oraz społeczności lokalnej województwa małopolskiego został odznaczony przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Przypomnę, że już przed dziewięciu laty pan Stefan został uhonorowany najwyższym odznaczeniem papieskim dla osób świeckich – medalem „Pro Ecclesia et pontifice”. Gratulujemy!

Rok szkolny rozpoczniemy Mszą św. w poniedziałek 4 września w Porębie Żegoty o godz. 8:30, w Brodłach o godz. 10:00. Uczniów klas pierwszych prosimy o przyniesienie na obie Mszę św. tornistrów, które pobłogosławimy prosząc o Bożą pomoc w nauce.

W piątek święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Po Mszach św. wieczornych pobłogosławimy ziarno na zasiew.

Renowacja polichromii przewidziana na ten rok została zakończona. Serdecznie dziękuję za ostatnie prace porządkowe. Wykonali je panowie: Mieczysław Włoch, Kazimierz Dębiec, Zbigniew Bębenek, Adam i Kazimierz Kowalik, Jan Brzezoń oraz Robert i Kazimierz Jeleń. Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami podejmowali i będą podejmować troskę o piękno naszej świątyni wielkie podziękowania. Bóg zapłać! 

Grupa Apostolska z naszej parafii rozpoczyna nowy rok formacyjny. Serdecznie zapraszamy na spotkania: dzieci do kl. 6. w czwartki o godz. 16:30, uczniów klasy 7., gimnazjum i starszych w piątek o godz. 18:00 Msza św. i po niej spotkanie.

Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9:00.

Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski zaprasza wszystkie rodziny do udziału w XXV Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 10 września. Droga krzyżowa rozpocznie się o godz. 9:00, Eucharystia o 11:00. Zachęcam do licznego udziału w pielgrzymce.

W drugą niedzielę września ofiarami na składkę inwestycyjną podejmiemy spłatę należności za wykonane prace konserwatorskie. Po odliczeniu wszystkich dotacji to kwota 43 380 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

O sprzątanie kościoła i kwiaty zatroszczyły się: Kazimiera Zelech i Dorota Kozera. Bóg zapłać!

Troska o kościół spoczywa na mieszkańcach Brodeł z ul. Galicyjskiej, Gajówka, Jabłoniowej i Miłosza: Gaudyn, Biernat, Noworyta, Kołodziej, Madej, Radzichowski, Cyganik, Goździewicz, Gaudyn.

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym: Niedziela bez Mszy św. nie jest niedzielą – dlaczego to takie ważne? Jaka jest naprawdę nowa lista lektur szkolnych? A w Małym Gościu jako dodatek płyta z audiobookiem powieści „Quo vadis”, oraz o człowieku, który ma pięć milionów klocków Lego.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefę Wilk oraz śp. Wacława Fabisia oboje z Poręby Żegoty. Módlmy się w ich intencji: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.


Sołtys wsi Brodła zaprasza na zebranie wiejskie w niedzielę, 10 września o godz. 16:00 w budynku OSP Brodła.