21 NIEDZIELA ZWYKŁA, 27.08.2017

W poniedziałek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

We wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W piątek wspomnienie św. Bronisławy, dziewicy. 

Spowiedź na początek roku szkolnego i I piątek w Brodłach w czwartek od godz. 18:30, w Porębie Żegoty w piątek od godz. 17:30.

Rok szkolny rozpoczniemy Mszą św. w przyszły poniedziałek 4 września w Porębie Żegoty o godz. 8:30, w Brodłach o godz. 9:30. 

W sobotę posługę sakramentalną w domach chorych rozpoczniemy: w Porębie Żegoty o godz. 8:00, w Brodłach i Mirowie o godz. 9:30.

W niedzielę, 3 września wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W tym dniu ofiarami do puszek po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć działania Caritas na rzecz poszkodowanych przez burzowe nawałnice.

Dobiegają końca prace przy polichromii. W przyszłą niedzielę zobaczymy w pełni ich efekt. Serdecznie dziękuję Siostrom Pasjonistkom oraz państwu Marii i Janowi Brzezoniom z Mirowa za udzielenie bezpłatnej gościny p. Karolinie - konserwatorce pracującej w naszym kościele. Bóg zapłać! Wszystkim, którzy przez modlitwę i ofiary angażują się w remont naszej świątyni serdecznie dziękuję. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie będzie Waszą nagrodą!

W odnowionej części kościoła zostały wymienione kinkiety i żyrandol. Serdecznie dziękuję panom Kazimierzowi i Robertowi Jeleniom, Janowi Brzezoniowi, Jerzemu Dudzie, Damianowi Talowskiemu i Tobiaszowi Zachwiei za pomoc w ich montażu.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty: Barbarze i Patrycji Siuda oraz Agnieszce Warzecha, Teresie Zawiła, Cecylii Ścibor, Jadwidze Biel, Krystynie Starowicz. Bóg Zapłać!

Troska o kościół spoczywa na mieszkańcach Brodeł z ul. Grzybowej, Galicyjskiej i Gajówka: Zelech, Wesołowski, Kobielski, Jadwińska, Jakóbik, Prochownik, Kozera, Chlebowska.

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym o jasnogórskiej ikonie Czarnej Madonny i jej trzystuletnich koronach, reportaż z terenów dotkniętych burzową nawałnicą oraz krok po kroku o islamskim terroryzmie w Europie. Artykuł o tym, jak jezuiccy misjonarze wśród Indian Guarani zbudowali idealne społeczeństwo wprowadzi nas w spotkane z filmowym arcydziełem pt.  „Misja”. Płyta z filmem jest dodatkiem do dzisiejszego numeru.


Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie uprzejmie informuje, iż prowadzi rekrutację do szkoły dla dorosłych (zaocznej) w zawodzie opiekun medyczny, technik weterynarii oraz liceum ogólnokształcącego. Kształcenie jest bezpłatne. Każdy słuchacz może otrzymać legitymację oraz zaświadczenia do wszystkich urzędów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły i w sekretariacie.