20 NIEDZIELA ZWYKŁA 20.08.2017

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na składkę inwestycyjną 4460 zł. Dziękuję za ofiary, dzięki którym prowadzimy prace renowacyjne w naszej świątyni. Bóg zapłać!

W poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża.

We wtorek wspomnienie NMP Królowej.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.

W czwartek święto św. Bartłomieja, apostoła.

W sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej.

Decyzją Matki Generalnej nastąpiła zmiana siostry przełożonej w klasztorze ss. Pasjonistek w naszej parafii. S. Juliusza po 9 latach ofiarnej służby na rzecz klasztoru i parafii przechodzi na inną placówkę. S. Juliuszy dziękujemy za każde dobro i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej placówce, zapewniając o modlitewnej pamięci.

Za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty dziękujemy: Bożenie i Dominice Wleciał, Wandzie Góreckiej oraz Helenie Kruźlak.

Nowożeńcom Agnieszce Kowalik i Sebastianowi Kromce dziękujemy za kwiaty do kościoła oraz ofiarowanie obrusu i nakrycia na ołtarz do kaplicy w Brodłach. Bóg zapłać!

O sprzątania kościoła prosimy mieszkańców Brodeł z ul. Galicyjskiej i Wesołej: Solarz, Adamaszek, Zawiła, Starowicz, Warzecha, Ścibor, Biel Zieliński, Siuda, Fryc, Fabin, Kucia, Smaga.

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym: O duchowej adopcji dziecka poczętego. Członkowie dzieła są jak niewidzialna armia. Modląc się w ciszy i samotności, uratowali przed śmiercią tysiące dzieci. Ponadto o legendarnym angielskim lotniku, który po zakończeniu służby został katolikiem, a dzisiaj jest kandydatem na ołtarze oraz jak Bolesław Prus szukał Boga. W jednym z ostatnich tekstów napisał: „Pamiętaj, że jest Bóg i że musisz Go naśladować pod karą śmierci i wiecznego potępienia”.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Rożnawską z Poręby Żegoty. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.