19 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.08.2017

Dziś na Mszy św. o godz. 11:00 dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwe zbiory. Dożynki przygotowali mieszkańcy Poręby Żegoty.

Dziś po Mszach św. zbiórka inwestycyjna do skarbony. Bóg zapłać za każdą ofiarę na renowację naszego kościoła.

We wtorek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – święto obowiązkowe. Msze św. w wakacyjnym porządku niedzielnym. W tym dniu w rocznicę Cudu na Wisłą modlimy się za Polskie Wojsko o Bożą opiekę we wszystkich misjach pokojowych podejmowanych w kraju i na świecie. Po Mszach Świętych poświęcenie kwiatów i ziół.

W czwartek święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji.

W niedzielę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Za ofiarę na kwiaty dziękujemy: Stanisławie Jarczyk, Krystynie Włoch i Genowefie Jochymek.

Troska o kościół spoczywa na mieszkańcach Brodeł z ulic Galicyjskiej i Potockich: Kołodziej, Kubica, Pierzchała, Krański, Maciejak, Fiszer, Kruźlak, Saługa, Sośniecki, Chylaszek, Wleciał, Górecki.

W dzisiejszym Gościu Niedzielnym: święta Edyta Stein jest perłą, której ciągle nie potrafimy docenić. Mija właśnie 75 lat od jej męczeńskiej śmierci. Ponadto o tym, jak dzisiaj wygląda życie na Lampedusie? – kolejny odcinek wakacyjnego cyklu oraz czy w armeńskim Klasztorze Włóczni przez wieki był przechowywany grot włóczni, którą rzymski legionista ugodził Chrystusa na krzyżu?

 W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Emilię Gaudyn z Poręby Żegoty oraz Józefa Pierzynkę z Alwerni. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.